Seminaria

 

Seminarium kliniczne i superwizja z Januszem Kitrasiewiczem

Pomorski Ośrodek Psychoterapii Psychodynamicznej w Gdańsku – Wrzeszczu zaprasza na spotkanie otwierające cykl seminariów klinicznych, których przedmiotem będą różne aspekty Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu  – TFP. Metoda ta wypracowana i badana przez Otto Kernberga i jego współpracowników, jak również intensywnie popularyzowana przez środowisko psychoterapeutów związanych z Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, jest niezwykle użyteczna w pracy z pacjentami z głębokimi zaburzeniami osobowości, ze szczególnym uwzględnieniem borderline i narcyzmu. Naszym założeniem jest przybliżenie tej metodologii pracy terapeutycznej szerokiemu gronu psychoterapeutów psychodynamicznych praktykujących na naszym terenie. Mamy nadzieję, że spotkanie inauguracyjne i kolejne po nim następujące, będą dla Państwa ciekawe i inspirujące.

Cykl seminaryjny mamy przyjemność otworzyć wystąpieniem pana Janusza Kitrasiewicza, który zechciał podzielić się z nami swoimi refleksami na temat rozwoju metodologii Otto Kernberga, jej źródłach w teorii relacji z obiektem i praktycznym zastosowaniu TFP w leczeniu pacjentów z różnymi diagnozami.

Janusz Kitrasiewicz – psycholog, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii, posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, trener z certyfikatem superwizora warsztatu umiejętności psychospołecznych i treningu psychologicznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikowany superwizor Polskiego Towarzystwa Socjoterapii i Treningu Psychologicznego. Certyfikowany psychoterapeuta oraz nauczyciel-superwizor Psychoterapii Skoncentrowanej na Przeniesieniu (TFP) International Society of Transference – Focused Psychotherapy (ISTFP).

Uczestnik szkolenia z zakresu psychoterapii zaburzeń osobowości (Psychoterapia Skoncentrowana na Przeniesieniu – TFP) w Personality Disorders Institute Weill Medical College of Cornell University (USA).

Ramowy program seminarium:

Wprowadzenie do metody TFP – wykład 1.5h

Superwizja kliniczna 1.5h

Dyskusja 1h

Inauguracyjne seminarium odbędzie się 10 maja 2024 roku, godziny 16.00 – 20.00, w Sztuce Wyboru, w Gdańsku – Wrzeszczu. Koszt udziału w seminarium to 150zł. Zgłoszenia prosimy przesyłać na nasz adres e-mail: kontakt@popp.pl. Ponieważ dysponujemy ograniczoną ilością miejsc, o kwalifikacji decydować będzie kolejność wpłat.